Montáž chladicích boxů z PUR panelů

Naše firma se zabývá stavbou chladicích boxů z PUR panelů, které jsou považovány v současné době za nejlepší izolační materiál.

 

Stavíme na požadovaný rozměr:

  • chladicí boxy
  • mrazicí boxy
  • skladovací prostory

Využití PUR panelů je opravdu široké, lze je použít téměř k jakémukoliv záměru. Sílu izolačního panelu navrhneme optimálně pro každý zákazníkův požadavek.

Přednosti PUR panelů

 

PUR panely jsou materiálem, který se vyznačuje především vysokou izolační schopností a materiálovou stálostí, neboť nesublimuje jako polystyren.

Mezi jeho další výborné vlastnosti patří jednoznačně nenasákavost, netečnost vůči bakteriím, plísním a houbám. PUR panely jsou proto vhodné pro použití všude, kde je potřeba tepelně izolovat. Izolační vlastnosti PUR panelů z tvrdé PUR pěny jsou o cca 60% lepší než polystyren.

Skladba PUR panelů

 

PUR panely, tvoří vnější plech, polyuretanové jádro a vnitřní plech. Vnitřní i vnější plech je standardně dodáván o síle 0,5 mm, s mírným prolisem (3 mm) nebo v hladkém provedení. Základní barvou panelu je bílá, avšak je lze pořídit i v jiném barevném provedení podle vzorníku RAL. Panely jsou z výroby osazeny prolisem pero-drážka a tak lze stěnu z PUR panelů skládat do téměř libovolné plochy se zachováním požadovaných izolačních vlastností.

Aby to chladilo

 

Je třeba zvážit co budeme v boxu skladovat, jaká bude obrátkovost skladovaného zboží, jakou požadujeme skladovací teplotu, jaká bude teplota vkládaného zboží, kam bude svedena zkondenzovaná voda, která se vysráží na výparníku, jak daleko od boxu bude umístěn chladicí agregát. atd. Do postaveného boxu navrhneme vhodnou chladicí technologii tak, aby bylo dosaženo požadovaných výsledků. Můžeme připojit běžný chladicí agregát nebo kapotovaný pro venkovní použití (venku na budově pak vypadá jako venkovní jednotka od klimatizace).