Montáž chladicích a mrazicích clon

Zabýváme se profesionální montáží PVC lamelových clon od předního českého výrobce Portflex.

 

Užití lamelových clon

Lamelové clony z měkčeného PVC slouží jako ochrana proti průvanu, snižují tepelné ztráty v zimě, omezují úniky chladu z mrazicích boxů, zamezují vnikání prachu do objektů, mohou snížit hladinu hlučnosti, druhotně mohou sloužit jako další zdroj denního osvětlení.

Clony lze využívat dle konkrétní situace až do výšky 6 m. Důležité je vhodné nadimenzování clon dle tloušťky plastu a procenta překrytí jednotlivých pásů. Důvěřujte naší dlouholeté praxi.

Typy lamelových clon

Standardní – vyrábí se z průhledných lamel (200/2, 300/3 a 400/4mm) při použití od -15 c do +60°C s výjimkou mrazíren.

Mrazírenské – vyrábí se nejčastěji z lamel (200/2 mm a 300/3 mm) a využívají se od +5°C do -45°C v mrazicích boxech. Tento typ plastu však není vhodné instalovat v místech s vyšší teplotou či trvalým slunečním svitem.

Barevné
a) Bronzové – používají se do svařovacích boxů z plastu tmavého odstínu s UV filtrem. Ten zabraňuje unikání ultrafialových paprsků.

b) Deset odstínů – Nabídka obsahuje plasty průsvitné i průhledné. Barevný plast je vhodné využít na interiérová přehrazení, je-li potřeba určitého stupně soukromí nebo při požadavku podpory firemní image.

Mobilní
a) Shrnovací – Tento výrobek je určen pro otvory, kterými často prochází osoby nebo se jimi projíždí ručními paletovými vozíky. V případě průjezdu větší techniky stačí jen clonu shrnout bokem a otvor je volný. Vhodnost tohoto systému je praxí ověřená do cca 3,5 m výšky otvoru.

b) Posuvné – Tyto clony se posouvají pomocí pojezdového kování v kolejnicích, a to v celé šíři nebo ve vymezených úsecích otvoru. Jsou ideální do míst s častými průchody osob a průjezdy ručních paletových vozíků.

 

Nosné lišty a kotvení

Způsoby upevnění a překrytí jsou různé. Vždy vám doporučíme vhodné řešení.

 

Svěrná lišta

Svěrná lišta je vhodná pro libovolnou clonu. Skládá se z nosného profilu a přítlačných plastových koleček. Systém umožňuje vyměnit libovolnou lamelu povolením pouze dvou prvků!
U rozměrných, těžkých clon nebo v místech s velkým namáháním dodáváme svěrnou lištu v kombinaci kovový nosný profil + kovové přítlačné lišty.

Hřebenová lišta

Hřebenová lišta se používá pro interiérové předěly.

Clony s předsazením

Tam, kde to místní podmínky vyžadují, umíme namontovat clonu s předsazením i pro otvory širší než 6 m.

Shrnovací clony

Tento výrobek je určen pro otvory, kterými často prochází osoby nebo se jimi projíždí ručními paletovými vozíky. V případě průjezdu větší techniky stačí jen clonu shrnout bokem a otvor je volný.Vhodnost tohoto systému je praxí ověřená do cca 3,5 m výšky otvoru.

Posuvné clony

Posuvné clony se posouvají pomocí pojezdového kování v kolejnicích, a to v celé šíři nebo ve vymezených úsecích otvoru. Vhodné jsou do míst s převládajícími průchody osob a průjezdy ručních paletových vozíků.