Klimatizace

 

V dnešní době klimatizace nepatří mezi luxus, jako to bylo v dřívějších dobách. Dnes je klimatizace běžným vybavením téměř každé domácnosti nebo kanceláře. Zpočátku klimatizace sloužily jen k ochlazení vzduchu v interiéru a odvodu horka do venkovních prostor.

Jelikož technologický vývoj jde neustále dopředu, dnešní klimatizace zvládají kromě chlazení vnitřních prostor také další úpravy vzduchu jako ohřev, filtraci, ionizaci, zvlhčování či odvlhčování vzduchu.

Velice častou funkcí klimatizace je také vytápění, při kterém klimatizace funguje jako tepelné čerpadlo vzduchu. Jedná se o hospodárný způsob, který lze využít především v přechodném období (na jaře a na podzim), díky čemuž ušetříte celkové náklady energií z klasického vytápění.

Dodáváme a montujeme do kanceláří, bytů, prodejen

Konečná cena každé instalace je závislá na místních podmínkách, proto nás neváhejte kontaktovat.

 

Klimatizace do bytu a kanceláře

Vyberte si spolehlivou a tichou klimatizaci do bytu či kanceláře. Pomůžeme vám s výběrem vhodné klimatizace a zajistíme její odbornou montáž.

Do bytů, domů a kanceláří doporučujeme dělené klimatizace typu SPLIT (jedna klimatizační jednotka vnitřní a jedna venkovní), aplikace klimatizace pro jednu místnost. Nebo systém MULTISPLIT, kdy na jednu klimatizační jednotku venkovní je napojeno až 5 klimatizačních jednotek vnitřních.

SPLITOVÉ A MULTISPLITOVÉ NÁSTĚNNÉ KLIMATIZACE

S jednou venkovní jednotkou a více vnitřních jednotek

Většina moderních klimatizací dokáže pracovat v chladicím i topném režimu tak, že vám mohou sloužit celoročně. Zároveň řídí svůj výkon změnou otáček kompresorů, čímž je dosaženo vynikající účinnosti a většího komfortu uvnitř budovy.

Split jednotky

Se používají ke klimatizaci místností a vnitřních prostor menšího rozsahu, např. bytů, rodinných domů, vrátnic apod. Výkony od 2,5 až 8 kW chladicího výkonu.

Ke každé vnitřní jednotce náleží jedna venkovní jednotka, která je připojena chladivovým potrubím.

Multisplit jednotky

K jedné venkovní jednotce je napojena skupina 2 až 6 vnitřních jednotek, které mohou být regulovány individuálně. Každá vnitřní jednotka je napojena samostatným chladivovým potrubím přímo do venkovní jednotky..Výhodou tohoto řešení je snížení počtu venkovních jednotek, které by mohly narušit estetiku budovy.

Kazetové klimatizace

Kazetové klimatizace jsou vhodné do prostorů s podhledem. Nejčastěji sádrokartonové kazetové podhledy s rastrem 600 x 600 mm.

Kazetové klimatizace v provedení multisplit jsou vhodné do místností a kanceláří s kazetovým podhledem.

Podstropní a parapetní klimatizace

Podstropní klimatizace typu split a multisplit instalujeme do místností, kam není možné osadit nástěnné klimatizační jednotky a kde je požadavek většího chladicího výkonu . nad 3,5 kW

Okenní klimatizace

Nabízíme okenní klimatizační jednotky s dálkovým (elektronickým) ovládáním, které jsou určeny k chlazení i vytápění místností. Vyznačují se kompaktním designem, mají tichý ventilátor a snadno vyjmutelný panel. Klimatizační jednotka se instaluje do připraveného otvoru ve stěně nebo okně.

Mobilní klimatizace

Nabízíme mobilní klimatizační jednotky Aspen, které jsou vybaveny japonskými kompresory

Jedná se o nejjednodušší způsob klimatizace bez nutnosti odborné montáže.

Klimatizace

V oblasti klimatizace nabízíme pravidelné servisní prohlídky všech zařízení a dále pak servisní zásahy pro odstranění poruch.

Při provozu klimatizačního zařízení dochází časem k zanesení výměníků vnitřní a venkovní jednotky (výparník, kondenzátor). Časem totiž dochází k zanesení rozvodů pro odvod kondenzátu. Nečistoty (prach, listy, peří, hmyz a další) nepříznivě ovlivňují účinnost klimatizačního zařízení, ale i jeho životnost. Dalším negativním prvkem je vznik bakterii, plísní, mikrobiologických organizmů především ve vnitřních dílech (kondenzátní vanička, lamely výměníku) klimatizačních jednotek. Proto je nutná pravidelná servisní činnost klimatizačních zařízení, profylaxi.

Proč provádět pravidelný roční servis, profylaxi? Základní důvod je, udržení Vašeho zařízení v co nejlepší kondici, tak aby sloužilo bez poruch a co nejdéle. Obdobně jako u automobilu, kde každý motorista dbá doporučení výrobce a jezdí na pravidelné servisní prohlídky.

 

Servis jedné splitové jednotky je 1000,- Kč bez DPH + doprava 10 Kč/km

 

Profylaxe zahrnuje tyto úkony:

1) desinfekce výparníku

2) čištění krytu vnitřní jednotky

3) kontrola hlučnosti motoru a ložisek

4) vyčištění elektroniky

5) dotažení elektro a mechanických spojů

6) desinfekce odpadu kondenzátu

7) čištění filtrů

8) čištění venkovních kondenzátorů desinfekčním prostředkem

9) kontrola stavu filtrů

10) kontrola ovládacích funkcí

11) kontrola režimů Fan, Cool, Heat

12) kontrola stavu tepelných izolací

13) kontrola těsnosti chladícího okruhu

14) čištění krytů venkovní jednotky